O stronie

Strona owa jest dedykowana gościowi którego spotkaliśmy w Gruzji i podczas naszej miesięcznej podróży, nic nie równało się do spotkania z Emzarem i jego znajomych na trasie Kutaisi – Mestia.

Niesamowity człowiek, który przedstawił nam prawdziwą Gruzję – tj gościnność, niesamowite jedzenie, przyrządzane na naszych oczach – nie przez wyszkolonych w goleniu turystów kucharczyków w restauracjach, ale przez prawdziwe Gruzińskie dłonie, Pani która robi to samo od 40 lat…dodam tylko ze wszystko co próbowaliśmy w setkach lokali, restauracji – nawet nie leżało koło tego co zafundował nam towarzysz Emzar. I to właśnie on i jego ludzie pokazali nam co to Gruzja – ogranizując prawdziwe Gruzińskie kolacje, gdzie toasty i szacunek dla kobiet i drugiego człowieka są rzeczą świętą.

Po powrocie do Polski obiecałem że zrobię Emzarowi stronę – oto jest. Bo chciałbym żeby każdy w ten sposób poczuł Gruzję, nie taką nastawioną na golenie turystów jak w Batumi czy Tibilisi, ale taką w której można poczuć ciepło, szczerość i serce od drugiego człowieka, co dzisiaj jest rzadkością w Europie, a i coraz ciężej znaleźć te cechy w krajach post sowieckich.

 

 

Leave a Reply